Solná jeskyně Hintertux (Die Spannagelhöhle)

Pokud chcete zažít něco nevšedního, navštivte zpřístupněnou solnou jeskyni přímo v Hintertuxu. V současné době je probádáno zhruba 12,5 kilometrů, pro návštěvníky je však určeno 500 metrů. Mohlo by se to zdát málo, ale i s výkladem trvá prohlídka více než hodinu. V jeskyni je řada krasových jevů, krápníků, stalaktitů, krystalů, typyckých vrásnění nebo vodopádů a erozních jevů. Jeskyně je považována za nejvýše položenou výškovou jeskyni v Evropě.

Hintertux

Při hodinové prohlídce vás zkušení průvodci doprovodní do útrob tohoto unikátního jeskynního systému. Samozřejmostí je odborný výklad, který je zpravidla v němčině, na vyžádání lze objednat i anglický překlad. Vstup je možný nejen pro dospělé, ale také pro děti. Před vstupem všichni povinně dostanou helmu, svou pláštěnku a případně gumové holínky. Jeskyně je otevřena celoročně a návtěva je možná i za špatného počasí. Otevírací doba je od 10:00 do 15:00 (léto od 1. června do 14. října každý den, zima od 15. října do 30. května pouze v úterý a v pátek po předchozí rezervaci). Cena pro dospělého je 15 eur, pro dítě do 15 let je 8 Eur. V případě, že k jeskyni přidejedete na lyžích, zapůjčí vám na prohlídku gumovou obuv. Vstup se nachází ve výšce 2 531 metrů nad mořem na sjezdovce č.2 případně letní cestě 526.

Na přání je možné proniknout hlouběji do jeskynního labyrintu a objevovat tak skutečný systém chodeb. Tato cesta je však možná pouze pro osoby starší 14 let. Trasa zabere zhruba 3 hodiny a je třeba počítat s krátký jištěným lezením v obtížnosti B-C (středně težká via ferrata). Cena je 60 Eur za osobu.

Kontakt:Solná jeskyně hintertux SPANNAGELHÖHLE Familie Anfang 6293 Tux Tel: +43 5287 87251 Fax: +43 5287 86162 Email: info@spannagelhoehle.at