Ledová jeskyně Hintertux

Pouhých 200 pod vrcholem Hintertuxkého ledovce je vstup do dechberoucí ledové jeskyně, která je zpřístupněna veřejnosti. Uvnitř na vás čeká nevšední podívaná plná barev (pomocí speciálního nasvícení), zmzlé vodopády, ledové krápníky nebo dokonalé ledové krystaly. Zkušený tým průvodců vás provede ledovými útvary uvnitř ledovce. Cesta se vine od vyhlídkové plošiny Gefrorenen Wand (3250 m.n.m.) po uměle vytesaných schodech a kovových kramlích a žebřících. V rámci bezpečnosti dosnate každý návštěvník speleologinckou helmu a bezpečnostní opasek se dvěmi smyčkami. Vstup je možný i bez horolezeckých zkušeností a pro děti od 6 let. Do jeskyně budete spuštěni na horolezeckém lanu, kdy není nutná vaše spolupráce.

Prohlídka začíná v modré vstupní hale, ze které se dostanete do krystalové místnosti, která je plná nevšedních ledových útvarů, jež se neustále mění v závislosti na roční době a počasí. Následuje opět modrá komora, přes kterou vede cesta do červené kaple s křížem. Vrcholem prohlídky je 15 metrová hlavní hala a skluzavka v délce 25 metrů.

Na výběr jsou dva typy prohlídek, běžná a zkrácená.

Běžná prohlídka trvá zhruba 60 minut a je pořádána každý den v 10:30, 11:30, 12:30, 13:30 a 14:30. Vstupné je 21 Eur pro dospělého a 13 Eur pro dítě. Zkrácená (též zvaná ochutnávací) prohlídka trvá přibližně 30 minut a je pořádána každý den pouze v 15:15 hodin. Vstupné pro dospělého je 11 Eur a pro dítě 7 Eur. Výchozím bodem je horní stanice Glacier Busu 3 (kabinková lanovka). Ledová jeskyně je otevřena po celý rok a za každého počasí.