Lyžování Hintertux

Ledovec Hintertux, to je celoroční lyžování pro zdatné jezdce i méně zkušené lyžaře. Díky své povaze složí jako sněhová pojistka pro celé okolí. Na podzim je zde nejrušněji, to se totiž na Hintertux sjíždějí reprezentační týmy z celého světa, aby získaly "sněhový" náskok před konkurencí. V létě bývá v provozu až 10 vleků (plus gondoly, které vás dopraví do vyšších poloh) a až 18 kilometrů poměrně kvalitně upravených sjezdovek. Ta nejdelší je dlouhá 2 km a končí na sluneční terase u restaurace Tuxer Fernerhaus.

Hintertux je vcelku sportovně laděný vysokohorský areál. Nejvíce zastoupené jsou široké červené tratě, těch je celkem 35 kilometrů. Modrých plání je začátečníkům k dispozici 14 kilometrů a černých skluzů je 11 kilometrů. Celkem tedy 60 kilometrů sjezdových tratí. Osou přepravních prostředků jsou tři úseky kabinových lanovek. Přímo od velkorysého parkoviště vás do pomyslného základního tábora (2031 m.n.m.) vytáhne Gletscher bus 1 kabinka nebo 8er Sommerg gondola. Zde je jediná tendence tvoření front v nejvytíženějších měsících. Ideální je tedy být na místě co nejdříve a nebo až později k poledni. Odtud pokračuje dále k vrcholu gondola Gletscherbus 2 až na planinu Tuxer Ferner. Zde na vás čeká poslední gondola Gefrorene Wand. V aréalu je celkem 6 kabinkových nebo gondolových dopravníků, 6 sedačkových lanovek a 8 klasických pozemních vleků.

Už jen výjezd Gondolami na hintertuxký ledovec je velmi působivý a to za každého ročního období. Výhledy z nejvyššího, vlekem dostupného bodu celé oblasti, Zillertalu, jsou úchvatné. Návštěvníci si je vychutnají z panoramatické terasy ve výšce 3 250 m.n.m. Celý areál je umě rozdělen na dvě části (patra). Po výjezdu z údolí od parkoviště se vám otevře Sommerbergalm. Odtud lze pokračovat směrem k ledovci na Tuxer Fernerhaus (kabinkou) a nebo na druho stranu pomocí čtyřsedačky do sedla Tuxer Joch.

Druhé parto je dobře dosažitelné z Tuxer Fernerhaus kabinkou Gletcherbus 3 nebo starší dvousedačkou. Pomocí obou se dostanete pod vrcholek Gefrorene Wand. Odtud je třeba mírně sjet do sedla mezi Gerforene Wand a Olperer. Pomocí kotvy se pak dostanete do nejvyšší části střediska. Jedinou nevýhodou je, že tyto tratě jsou obsluhovány pouze pomocí kotev. Dvousedačka 2er Lärmstange pak má ve svém okolí pouze neupravované tratě. Z vrcholové stanice Gefrorene Wand (3.250 m) to je k parkovišti celých 12 kilometrů jízdy.

Interaktivní skimapa Hintertux