Lázně Hintertux

Po celodenním lyžování není snad nic lepšího, než si užít relaxační večer v lázních. V lázně Hintertux - Hotel KirchlerHintertuxu jsou totiž nejvýše položené termální lázně v Evropě, konkrétně v Hotelu Kirchler, který je vzdálený pouze 500 metrů od dolní stanice lanovky na ledovec. Z relaxačního bázenu je vidět přímo na štíty hor. Samotné lázně se skládají z krytého termální bazénu (pramen je soukromý a zásobuje vodou pouze tento hotel), finské sauny, bylinkové sauny, turecké parní lázně, masáží, solária a relaxační zóny.

Voda v lázeňském bazénu dosahuje teploty 28 ° C a splňuje přísné hygienické požadavky. Pramen vyvěrá ve výšce 1500 metrů nad mořem z 22 zdrojů. Voda je čirá, bez zápachu a chuti, obsahuje zejména sodík, draslík, vápník, chlór, sírany a hydrogenuhličitany. Součástí jsou zanedbatelné radioaktivní mikroprvky radonu a dalších radionových prvků. Spektograficky je také prokázaný podíl mědi, železa, hliníku, olova, manganu a zinku.

Hintertux

Pramen je známý více než 350 let, pro lázeňské účely se však využívá až od roku 1847. Lázně hotelu Kirchler jsou vhodné pro revmatiky, léčbu zranění, pro starší lidi a rekonvalestenci.