Doprava do Hintertuxu

Lyžařský areál Hintertux je poměrně dobře dostupný z České republiky. Leží sice o něco dále než Čechy oblíbená střediska v okolí Schladmingu nebo Hinterstoderu, ale cesta je poměrně příjemná.

Hintertux

Většina obyvatel, krom moravanů, zvolí pravděpodobně cestu přes Rozvadov. Převážná část cesty tak vede po německých dálnicích (cca 560 km a necelých 6 hodin jízdy).  Cesta z Prahy je ideální přes Regensburg a Mnichov (v odpoledních hodinách a navečer se před příjezdem na "Mnichovský okruh" mohou tvořit kolony). Po dálniční síti se dostaneme až zhruba 50 kilometrů před Hintertux (sjezd 39 Wiesing). Pokud se někomu nechce platit rakouská dálniční známka, je možné v Německu sjet v z dálnice č. 8 (87 kilometr Holzkirchen) a pokračovat po okreskách směr Jenbach (zajížďka 30 kilometrů a zhruba o 25 minut delší). Odtud cesta vede stejně jako po dálnici. Zhruba po 40 kilometrech dojedete do Mayrhofenu, odtud již silnice citelněji stoupá a místy je poměrně úzká. Přístup na ledovec je až za osadou Hintertux, kde je několik dostupných parkovišť (mj. i podzemní). Alternativně lze jet přes Dolní dvořiště a využít rakouských dálnic.

Z Moravy je idealní cesta přes Brno (6 a půl hodiny, cca. 600 kilometrů), Znojmo, hraniční přechod Hatě a dále po rakouském území. Téměř nutností je rakouská dálniční známka, cesta vede přes St. Pölten a poté po dálnici A1 přes Salzburg (projedeme do Německa) na dálnici 8. Ze sjezdu 101 Dreieck Innal pokračujeme stejně jako při cestě z Prahy (viz výše).