Areál Mayrhofen – Mayrhofner Bergbahnen

Na horských úbočích nad obcí Mayrhofen (630 m.n.m.) je pro sjezdaře připraveno 159 kilometrů kvalitně upravených tratí. Mayrhofen Bergbahnen (též Ski Zillertal 3000) je v podstatě několik, houpačkou vzájemně propojených, areálů. Zastoupeny jsou všechny 3 úrovně obtížnosti, 45 kilometrů modrých, 94 kilometrů červených a 20 kilometrů modrých sjezdovek. Zasněžování je v případě nutnosti možné na všech tratích po celé délce. Nejdelší trať se vine z vrcholku Ahorn do údolí s délkou 5,5 kilometru (červená).

Největší a zároveň nejvšestrannější je areál Penken (2095 m.n.m.), který se rozprostírá na stejnojmenném hřebení a protejších vrcholech Horberg a Wanglspitz. Na Penken se lze dopravit také pomocí lanovek ze sousedních vesniček Hippach a Finkenberg. Hlavním nástupním místem je však Mayrhofen. Druhým areálem je rušný Rastkogel (2550 m.n.m.), na který se lze dostat 150 místnou kabinou přes vrchol Wanglspitz (2 500 m). Naopak nejklidnější částí areálu je Eggalm (2300 m.n.m.), který nabídne velmi široké červené sjezdovky. Na nejvzdálenější straně od Penkenu je pak výrazný vrcholek a stejnojmenný areál Ahorn (1995 m.n.m.), který je nejmenším ze všech zmiňovaných. Je nejvhodnější pro rodiny s dětmi. Jeho součástní je totiž 1 km dlouhá modrá "placka" kterou lemuje „dětská“ crossová dráha s vlnami a zatáčkami (fun slope) pro nejmenší lyžaře.

Mayrhofen nabídne mimo jiné i několik perliček. Samozřejmostí je snow park pro lyžaře i snowboardisty s u-rampou. Nároční lyžaři ocení černý svah jménem Harakiri, který se chlubí 78 % sklonem. V areálu na vás čeká celkem 42 moderních vleků a lanovek (18 sedačkovek, 8 kabin a 16 vleků) s hodinovou přepravní kapacitou 76 000 lidí. Zajímavostí je pak 3-S kabinovka pro 24 sedících osob. Vleky v Mayrhofenu jezdí od 8:30 do 16:00. K dispozici je řada lyžařských škol a půjčoven vybavení.

Interaktivní mapa sjezdovek

Ceník skipas Mayrhofen

Ceník skipassů 2016/17 v Mayrhofenu ke stažení

(pdf - zdroj: mayrhofner-bergbahnen.com)

Ubytování Mayrhofen

Prosím využijte formulář Booking: Booking.com

Počasí Mayrhofen

Detailní předpověď počasí v Mayrhofenu na příští 2 dny

predpověď počasí Mayrhofen

Webcamery Mayrhofen

Penkenbahn, 1792 m

Ahornbahn, 2000 m

Mayrhorefn Tal, 750 m